Dyrektor nie poległ na Parnasie

dp_logoMinister środowiska nie znalazł powodów do odwołania dyrektora Ojcowskiego Parku Narodowego Rudolfa Suchanka. Wnioskował o to krakowski adwokat Janusz Długopolski, który chce wybudować ośrodek rekreacyjny na wzgórzu Parnas nad doliną Prądnika.
Postępowanie wyjaśniające w resorcie trwało od końca kwietnia, kiedy do ministra środowiska Macieja H. Grabowskiego trafił list od mecenasa Janusza Długopolskiego. Adwokat zarzucał w nim dyr. Rudolfowi Suchan­kowi m.in. przekroczenie uprawnień i naruszenie zasad moralnych.
Chodziło o list do rektora Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie prof. Andrzeja Klimka. Na początku roku dyrektor Rudolf Suchanek stwierdził w nim, iż pracownicy i studenci uczelni „zbyt pochopnie” udzielili poparcia planowanej budowie ośrodka na wzgórzu Parnas. Powód? Powstanie ośrodka w otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego nie pozostanie bez wpływu na przyrodę doliny Prądnika. A poza tym nie można mówić o przywróceniu zabudowy uzdrowiskowej w tym miejscu (a takim hasłem posługuje się inwestor), bo – zdaniem dyrektora OPN – takiej tam przed wojną nie było.

(…)

Czytaj cały artykuł…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Hotel w otulinie OPN i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.